Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri ve İlk İzlenim

EA Games tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan savaş oyunlarının sefiri Battlefield serisinin 2021 yılında piyasaya sürülen yeni oyununu inceleyeceğiz. Battlefield 2042 uzun bir bekleyişin ardından sonunda kullanıcılara sunuldu. Herkesin aklına ilk gelen oyunun grafiklerindeki gelişim ve oynanış mekaniklerinin bu grafiklere yansımasıydı. Bildiğimiz üzere Battlefield serisinin bundan bir önceki oyunu 2018 yılında piyasaya sürülmüştü ve beklentilerin biraz altında kalmıştı fakat günümüzde iyice gelişen RTX teknolojisi sayesinde oyunun grafiklerinde harikalar yaratmayı başarmışlar diyebiliriz. Oynanış mekaniklerine geldiğimizde iste geçmişteki oyunlardan aşırı bir farklılık göstermemekte. Gelin şimdi bu oyunu geçmişte çıkan versiyonlarla kıyaslayalım

 

  Battlefield IV  vs  Battlefield 2042

Battlefield IV online özelliğiyle tüm Battlefield oyunları içerisinde ilk akla gelen oyundu ve EA Games yeni oyunlar çıkarmasına rağmen Battlefield IV oyuncularına bu oyun kadar keyif veren yeni bir online mod çıkaramadılar. Battlefield 2042 için de bunu söylemek mümkün. Açık konuşmak gerekirse bu oyunun çıkışını çok heyecanla bekledik fakat Battlefield IV  yanında beklentilerimizin altında kaldığını söylememiz mümkün. Son sürüme yapılacak güncellemelerle beklentimizi karşılamalarını ümit ediyoruz.

 

Battlefield 1  vs  Battlefield 2042

Battlefield 1 oyunuyla biz Türklerin kalbini fetheden ve ülkede oyun camiasında büyük etki yaratan EA Games , Battlefield 2042′ de herhangi bir Türk temasına veyahut Türk oyuncuları çekmeye yönelik bir çaba içerisine girmemiş Battlefield 1 ‘ e kıyasla sadece bu noktada bayrakları asamadığımız için bir iki puan kırıyoruz. Grafik ve oynanış yönünden ise Battlefield 2042’ in ezici bir üstünlüğü ve mükemmel grafikleri olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Gelin şimdi de en can alıcı nokta olan sistem gereksinimlerine bakalım.

Sistem Gereksinimleri

Battlefield 2042 minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 10
  • İşlemci (Intel): Core i5 6600k
  • İşlemci ( AMD): AMD FX8350
  • RAM: 8GB
  • Video Belleği: 4GB
  • Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon RX560
  • Ekran Kartı (NVIDIA): Nvidia GeForce GTX 1050Ti
  • DirectX:12
  • Online için bağlantı gereksinimleri: 512 kbps ve üzeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.